Вы здесь

19/01/2016 Страхувальники мають право не подавати відомість розподілу за 2015 рік, - ФСС НВВ

Відповідно робочі органи Фонду не мають підстав накладати адміністративні штрафи на посадових осіб страхувальників за несвоєчасне інформування про річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), про зміни технології робіт або виду діяльності підприємства

 

Сьогодні, 19 січня, ФСС НВВ на офіційному сайті оприлюднила роз’яснення щодо подання Відомості розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності за 2015 рік.

Фонд повідомляє, що з метою дерегуляції господарської діяльності та зменшення адміністративного тиску на страхувальників та у зв'язку із скасуванням класів професійного ризику виробництва з 01.01.2016 року й запровадженням фіксованої ставки ЄСВ у розмірі 22 % страхувальники мають право не подавати до робочих органів виконавчої дирекції Фонду відомість розподілу за 2015 рік.

Відповідно робочі органи виконавчої дирекції Фонду не мають підстав накладати адміністративні штрафи на посадових осіб страхувальників за несвоєчасне інформування про річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), про зміни технології робіт або виду діяльності підприємства. Адже відповідно до КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Виходячи із системного аналізу законодавства склад правопорушення у даному випадку відсутній, оскільки неподання відомостей про річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) та про зміни технології робіт або виду діяльності підприємства не створює будь-яких правових наслідків.

Нагадаємо, що нещодавно, 15 січня, Фонд НВВ у м. Києві та ще низка регіональних відділень Фонду повідомляли про необхідність подання цієї Відомості до 25 січня 2016 року. 

2012 http://www.dpcenter.com.ua - Дебет Плюс Центр