Вы здесь

30 апреля - Новости законодательства апрель 2013 г

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Мінпраці скасувала необхідність звітування щодо прийнятих працівників

Набрання чинності з 1 січня 2013 року Закону України "Про зайнятість населення" N 5067-VI від 05.07.2012 р., а також прийняття на виконання його норм низки нормативних актів спричинило необхідність скасування деяких неактуальних документів, що залишаються чинними на цей час.

Так, Мінпраці відміняє свої накази, що стосуються порядків надання дотацій роботодавцям на створення додаткових робочих місць та для забезпечення молоді першим робочим місцем тощо. Нові порядки вже на виконання норм оновленого Закону про зайнятість були розроблені Кабміном у 2013 році.

Але посеред низки відмін хочемо звернути вашу увагу на скасування міністерством наказу N 279 від 14.07.2011 р., що затверджує форму звітності N 5-ПН "Звіт про прийнятих працівників" та Інструкцію щодо її заповнення.

Зауважимо, що зазначений звіт має подаватися юрособами, їхніми відокремленими підрозділами, а також фізособами, які використовують найману працю, до центрів зайнятості не пізніше 10 календарних днів з дня прийому працівника на роботу (першого робочого дня працівників).

З моменту скасування наказу, що затверджує форму, необхідність звітування за нею перед органами зайнятості відпадає.

Зауважимо, що станом на 25 квітня 2013 р. наказ ще не набрав чинності, а, отже, поки що подавати форму N 5-ПН потрібно.

---------------------

Наказ Міністерства соціальної політики України "Про визнання деяких наказів такими, що втратили чинність" (N 123 від 18.03.2013 р.) Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.04.2013 р. за N 566/23098 та набирає чинності з дня офіційного опублікування

 

ОХОРОНА ПРАЦІ

Навчити спеціалістів з охорони праці можна за рахунок "нещасного" Фонду

Навчити та підвищити кваліфікацію своїх спеціалістів з охорони праці можуть будь-які юридичні та фізичні особи-підприємці, що сплачують страхові внески до Фонду соцстрахування від нещасного випадку на виробництві (далі – Фонд). Аналогічне право надається також і особам, які забезпечують себе роботою самостійно і на добровільних засадах застраховані від нещасного випадку.

Щоб пройти навчання, яке, до речі, буде здійснюватися за рахунок коштів Фонду, страхувальники та уповноважені представники застрахованих осіб (профспілок) мають подати до відповідних відділень Фонду наступні документи:

- лист щодо необхідної кількості відповідних спеціалістів для проходження навчання з питань охорони праці у наступному році - до 15 вересня поточного року;

- копію розпорядчого документа про призначення на відповідну посаду спеціаліста, який потребує проходження навчання, або іншого документа, який засвідчує виконання спеціалістом певних обов’язків з охорони праці. Цей документ має надаватися під час формування навчальних груп.

Навчання з питань охорони праці буде проводитись за навчальним курсом у межах загальних питань охорони праці відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (затверджене наказом Держкомітету України з нагляду за охороною праці N 15 від 26.01.2005 р.).

Зауважимо, що раніше особливості фінансування навчання і підвищення кваліфікації визначалися Положенням Фонду N 40 від 01.11.2001 р.

----------------------.

Постанова Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України "Про затвердження Порядку участі у проведенні і фінансуванні Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України навчання і підвищення кваліфікації з питань охорони праці" (N 2 від 19.03.2013 р.) Офіційне опублікування: "Офіційний вісник України" N 30 від 26.04.2013 р Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.04.2013 р. за N 550/23082 та набирає чинності 26.04.2013 р.

 

ПОДАТКОВА НАКЛАДНА

Податкова накладна виписана в одному місяці, а зареєстрована в Єдиному реєстрі в наступному: коли відображати податковий кредит

ДПС повідомляє, що покупець має віднести суму ПДВ до податкового кредиту у тому звітному періоді, в якому виписана податкова накладна (далі – ПН), незважаючи на те, що така ПН зареєстрована в Єдиному реєстрі у місяці, наступному за місяцем її виписки (але не пізніше ніж протягом 15 календарних днів з моменту її виписки).

Якщо ж продавцем було порушено порядок реєстрації ПН в Єдиному реєстрі, покупець вправі додати заяву зі скаргою на постачальника до податкової декларації за звітний податковий період, у якому складено цю ПН.

Також контролери інформують: п. 13 Порядку N 1246 від 29.12.2010 р. передбачено можливість покупця скласти запит на отримання інформації, що міститься у Єдиному реєстрі. Запит складається за допомогою спеціального програмного забезпечення в електронному вигляді та надсилається до ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку. В свою чергу ДПС складає витяг з Єдиного реєстру, в якому наводяться відомості щодо проблемної ПН або ж розрахунку коригування, і надсилає його покупцеві не пізніше операційного дня, що настає за днем надходження запиту.

----------------

Лист Державної податкової служби України N 5788/7/15-3317-23 від 11.03.2013 р.

 

СПРОЩЕНА СИСТЕМА

В якому розміру ФОП може надавати поворотну фіндопомогу?

Контролери наголошують: надавати кошти в позику під процент мають право лише фінансові установи, а фізичні особи та ФОП можуть надавати поворотну фінансову допомогу (тільки у разі виконання умов ЦКУ), адже згідно з пп. 14.1.257 ПКУ така операція не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами.

Звернувшись до п. 2 ст. 1048 ЦКУ, податківці зробили наступний висновок: фізична особа (в т.ч. підприємець) має право надавати поворотну фінансову допомогу на суму, яка не перевищує 50 НМДГ (850 грн), одержувачу-фізособі, якщо такий договір не пов'язаний із здійсненням підприємницької діяльності хоча б однією із сторін.

В той же час хочемо звернути увагу на ч. 3 ст. 6 ЦКУ, згідно з якою сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд. Сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.

----------------------

Лист Державної податкової служби України N 18170/10/06.2-13-16 від 20.11.2012 р.

 

Фізособа-єдинник повинна займатися діяльністю, яка зазначена в її облікових даних

Податківці наголошують, що фізособа-єдинник не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності види діяльності, які не зазначені в її облікових даних.

Даний висновок контролери зробили, опираючись на п. 177.6 ПКУ, але він взагалі не стосується спрощенців, про що чітко написано у назві статті 177. Відповідно до цього пункту, якщо фізособа-підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності у межах обраних нею видів діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для звичайних фізосіб (не підприємців).

Але в ПКУ є норма, яка безпосередньо стосується спрощенців, - це п. 293.4. В ньому визначено, що для фізосіб-єдинників всіх груп (І, ІІ, ІІІ та V) ставка єдиного податку встановлюється на рівні 15% від доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, а для фізосіб-єдинників тільки І та ІІ групи – ще й від доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві.

Крім того нагадуємо, що ДПС за своїм рішенням може анулювати свідоцтво платника єдиного податку, якщо той здійснював діяльність, яка не дає права застосовувати спрощену систему оподаткування, в останній день податкового (звітного) періоду, в якому здійснювалися такі види діяльності (п. 299.15 ПКУ).

----------------------

За інформацією з Єдиної бази податкових знань

 

ПДФО

Платіжна картка може бути додатковим благом працівника, а може і не бути

У більшості підприємств вже задіяна практика перерахунку заробітної плати через установи банку на зарплатні рахунки працівникам, яким потім видаються пластикові картки для зняття готівки.

Відповідно до цього постає питання: "А чи відноситься до додаткового блага працівників сплата працедавцем ідентифікаційних (персоніфікованих) послуг банку за виготовлення пластикових карток для виплати заробітної плати?".

Податківці, опираючись на пп. "а" пп. 164.2.17 ПКУ, відповідають так:

- якщо умовами трудового договору передбачено надання працівнику в безоплатне користування платіжної картки, то у підприємства відсутні правові підстави для оподаткування послуг банку за виготовлення та обслуговування платіжних карток для виплати заробітної плати;

- якщо умовами трудового договору не передбачено надання працівникам платіжних карток у безоплатне користування, то плата за обслуговування та випуск платіжних карток буде додатковим благом такого працівника з відповідним оподаткуванням.

----------------------

За інформацією з Єдиної бази податкових знань

 

У відрядження на власному авто: податкові наслідки компенсації пального

Податківці стверджують: сума відшкодування працівнику вартості пального, використаного під час перебування у відрядженні на власному автомобілі, включається до загального оподатковуваного доходу та оподатковується на загальних підставах.

Відповідь не багатослівна, тож хочеться дещо додати. Компенсація вартості пального розглядається як додаткове благо працівника на основі абз. "г" пп. 164.2.17 ПКУ. У формі 1 ДФ виплату показують з ознакою доходу "126".

Також звертаємо вашу увагу, що фіскали проти включення вартості компенсації пального до податкових витрат, розцінюючи таку виплату як фінансування особистих потреб працівника. Тобто виплатою, не пов’язаною з госпдіяльністю згідно з пп. 139.1.1 ПКУ.

----------------------

За інформацією з Єдиної бази податкових знань

 

ФОРМА N 1ДФ

Графа 3 ф. N 1ДФ не заповнюється, якщо виплата за лікарняним нарахована, але не виплачена

Податківці в ЄБПЗ дають роз’яснення щодо такого питання: "Чи необхідно відображати в графі 3 Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф. N 1ДФ виплати за листками непрацездатності, що не виплачені Фондом соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності, та відповідну суму утриманого податку в графах 4а та 4?"

Відповідь контролерів така:

- оскільки виплати за листками непрацездатності не виплачуються найманим працівникам, то при заповненні Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф. N 1ДФ у графі 3 дана сума не відображається;

- нарахована сума податку з виплат за листками непрацездатності відображається у графі 4а, але не зазначається у графі 4 Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф. N 1ДФ.

----------------------

За інформацією з Єдиної бази податкових знань

 

ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ

Режим роботи Центрів обслуговування платників податків м. Києва у святкові дні

У зв’язку з травневими святами Центри обслуговування платників податків міста Києва працюватимуть 1-6 та 9-12 травня 2013 року з 9 до 16 години у черговому режимі.

5 травня – вихідний день, Центри обслуговування платників податків не працюють.

7 та 8 травня ЦОППи працюватимуть у звичайному режимі.

Таке повідомлення розміщене на офіційному сайті ДПС у м. Києві. Інформацію щодо режиму роботи ЦОПП в інших містах уточнюйте в своїх податкових або на їх офіційних сайтах.

------------------------

За інформацією Державної податкової служби у м. Києві

 

СТАТИСТИЧНА ЗВІТНІСТЬ

Травневе перенесення подання статистичної звітності

Статистика повідомляє, що у зв'язку з перенесенням робочих днів у травні 2013 року переносяться терміни подання статистичної звітності:

на 7 травня – граничний термін подання якої припадає на 1-6 травня;

на 13 травня – граничний термін подання якої припадає на 9-12 травня.

Статистика просить вчасно прозвітувати зручним для респондентів способом – до Центру обслуговування респондентів "Єдине вікно" або в електронному вигляді.

------------------------

За інформацією з Головного управління статистики у Кіровоградській області

 

ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ

ДПС запропонувала форму заяви для застосування пільги з податку на нерухомість

ДПС у м. Києві запропонувала зразок заяви для осіб, які бажають застосовувати пільгу з податку на нерухоме майно до об’єкта житлової нерухомості за власним вибором.

Для застосування пільги заяву потрібно подати до 1 липня поточного року до податкової за місцем знаходження нерухомого майна.

Заяву можна подати особисто платником податків або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

Оскільки затвердженої форми заяви не існує, запропонованим зразком можуть скористатися всі бажаючі, вказавши відповідних адресатів.

------------------------

За інформацією Державної податкової служби у м. Києві

 

ПКУ

ДПС хоче бачити розрахунок калькуляції собівартості продукції

Хочемо звернути увагу наших читачів на свіжий лист податкової. З нього можна зробити наступні висновки:

1) підприємство зобов’язане після початку перевірки надати на запит працівників ДПС документи, що підтверджують правильність декларування показників декларації та звітів, в тому числі калькуляцію собівартості продукції, яка використовується при веденні бухгалтерського і податкового обліку та пов'язана з нарахуванням і сплатою податків і зборів;

2) фіскали погодилися, що виставка є одним з рекламних заходів;

3) відлік 5-денного терміну на подання заперечень до органу ДПС щодо акта перевірки розпочинається вже з дня отримання відповідного акта. Тобто, 5-денний термін включає день отримання акта перевірки.

------------------------

Лист Державної податкової служби України N 1870/А/22-2314 від 29.03.2013 р.

 

ЄДИНИЙ СОЦВНЕСОК

ПФУ: фізособи-спрощенці у період відпустки та лікарняного повинні сплачувати ЄСВ

Пенсійники наголошують, що Законом N 2464-VI від 08.07.2010 р. не передбачено звільнення фізичних осіб - спрощенців, які одночасно є найманими працівниками, від сплати ЄСВ.

Крім цього фізособи - платники єдиного податку повинні сплачувати ЄСВ незважаючи на те, що вони перебувають на лікарняному чи у відпустці, оскільки в даний період вони залишаються платниками спрощеної системи.

Нагадаємо, що згідно з п. 295.5 ПКУ спрощенці І та ІІ групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Спрощенцям І та ІІ групи радимо звернути увагу на консультацію Тараса Шарого "ПІДПРИЄМЕЦЬ У ВІДПУСТЦІ – ПРАВИЛЬНО ОФОРМЛЮЄМО ТА ЗАОЩАДЖУЄМО НА ПОДАТКАХ".

----------------------

Лист Пенсійного фонду України N 3774/К-2 від 22.03.2013 р.

 

АКЦИЗ

Акцизний податок на пиво може зрости

Майже утричі пропонують підвищити розмір акцизного податку на пиво. Збільшення ставки з 0,87 до 2,5 гривень за 1 літр слабоалкогольного напою, на думку авторів проекту N 2876, допоможе скоротити споживання пива серед молоді, і разом з цим, посприяє поповненню бюджету.

До речі, за рахунок частини надходжень від сплати акцизного податку на пиво, пропонують здійснювати фінансування дитячої лікарні "Охматдит".

------------------------

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ставок акцизного податку на пиво)" (N 2876 від 18.04.2013 р.)

 

СОЦЗАХИСТ ІНВАЛІДІВ

Пропонують скасувати необхідність підтвердження групи інвалідності

Депутати від всеукраїнського об’єднання "Свобода" пропонують посилити соціальний захист інвалідів, прийнявши спеціальний закон, що закріплює низку досить доречних та справедливих положень стосовно цієї групи населення, зокрема:

- група інвалідності, що встановлюється особам, які мають зовнішні анатомічні дефекти, необоротні морфологічні стани, порушення функцій органів та систем організму, призначається довічно і не підлягає повторному перегляду медико-соціальною експертною комісією (далі – МСЕК), за винятком, коли перегляд є ініціативою інваліда і вимагається при погіршенні стану здоров'я;

- особам, які прибули на медико-соціальну експертизу, в результаті чого їм було встановлено будь-яку групу інвалідності, та інвалідам, що приїхали на повторну експертизу, з місцевого бюджету буде відшкодовано транспортні витрати: вартість квитка на проїзд в обох напрямках або бензину, якщо інвалід прибув на власному транспорті;

- особам з найважчим станом здоров'я, які повністю нездатні до самообслуговування, самостійного пересування, орієнтації тощо, пропонують виділяти транспорт для доставляння на експертизу.

------------------------

Проект Закону України "Про посилення соціального захисту інвалідів в Україні" (N 2888 від 18.04.2013 р.)

 

ІМПОРТ АВТОМОБІЛІВ

Нові гібридні авто дозволили ввозити без спецмита

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі тимчасово, до 28 листопада 2014 р., скасувала спеціальне мито на імпорт гібридних автомобілів.

Мова йде про нові легкові автомобілі та інші моторні транспортні засоби, призначені переважно для перевезення людей (категорія М1 - транспортні засоби, що мають не менше ніж 4 колеса, які використовуються для перевезення пасажирів та мають не більше 8 місць для сидіння, крім сидіння водія), з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з робочим об'ємом циліндрів двигуна понад 1000 см3, але не більш як 2200 см3, які класифікуються згідно з УКТ ЗЕД за кодами 8703 22 10 00 та 8703 23 19 10, які мають гібридну силову установку (електродвигун з приводом на колеса автомобіля).

За інформацією Міжвідомчої комісії, тимчасове незастосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну окремих марок легкових автомобілів з гібридною силовою установкою не матиме негативного впливу на діяльність національного товаровиробника.

Нагадаємо, що з 14 квітня 2013 року терміном на 3 роки Україна ввела захисні заходи шляхом запровадження справляння спеціального мита щодо імпорту нових легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту з об'ємом двигуна 1000-1500 см3 у розмірі 6,46%, а з об'ємом двигуна 1500-2200 см3 - 12,95%.

Зазначені заходи не застосовуються щодо імпорту авто походженням з таких країн - членів COT: Ангола, Бангладеш, Бенін, Буркіна-Фасо, Бурунді, Камбоджа, Центральноафриканська Республіка, Чад, Конго, Джибуті, Гамбія, Гвінея, Гвінея-Бісау, Гаїті, Лесото, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мавританія, Мозамбік, М'янма, Непал, Нігер, Руанда, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Соломонові Острови, Танзанія, Того, Уганда, Замбія.

-----------------

Повідомлення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі "Про зміну рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 28.04.2012 N СП-275/2012/4423-08 "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту" (від 20.04.2013 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур’єр" N 75 від 20.04.2013 р.

 

МИТНИЙ РЕЖИМ ПЕРЕРОБКИ

Кабмін заборонив переробку м'яса та субпродуктів на давальницьких умовах

Уряд України затвердив перелік товарів, поміщення яких у митний режим переробки на митній території України забороняється. До них віднесено м'ясо та їстівні субпродукти, одяг та інші вироби, що використовувалися, а також товари, в результаті переробки яких отримуються продукти переробки (крім залишків і відходів, зазначених у статті 157 МКУ) за кодами згідно з УКТ ЗЕД, що визначені у статті 1 Закону України "Про ставки вивізного (експортного) мита на брухт легованих чорних металів, брухт кольорових металів та напівфабрикати з їх використанням" (N 441-V від 13.12.2006 р.).

Також встановлено, що переробка цукру та кондитерських виробів з цукру на митній території України повинна здійснюватися під фінансові гарантії відповідно до розділу X МКУ.

А продукти переробки, отримані в результаті переробки іноземних товарів, щодо яких встановлено особливі види мита (антидемпінгові, спеціальні), підлягають обов'язковому реекспорту за межі митної території України.

Крім того, визнані такими, що втратили чинність, акти Кабінету Міністрів України, якими були встановлені строки переробки товарів за межами та на митній території України.

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про деякі питання перебування товарів у митному режимі переробки на митній території України, обмеження і заборони щодо поміщення окремих товарів у зазначений митний режим та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" (N 295 від 27.03.2013 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур’єр" N 78 від 25.04.2013 р.

Дата набуття чинності: 26.04.2013 р.

 

ПЕРЕНЕСЕННЯ РОБОЧИХ ДНІВ

Як працюватиме митниця на травневі свята

Для працівників апарату Держмитслужби, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, перенесені робочі дні у 2013 році:

- з п'ятниці 3 травня на суботу 18 травня;

- з п'ятниці 10 травня на суботу 1 червня.

Зазначена вказівка міститься в наказі Держмитслужби N 68 від 04.03.2013 р.

 

КАЛЕЙДОСКОП ІНШИХ НОВИН

ВРУ

- внесла зміни до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску (Закон N 184-VII від 04.04.2013 р.);

- передбачила внесення змін до Митного кодексу України та ЗУ "Про лікарські засоби" (Закон N 183-VII від 04.04.2013 р.);

- встановила право на отримання пенсії за особливі заслуги перед Україною батька, що виховав 5 і більше дітей до 6-річного віку у випадку смерті їх матері або позбавлення її батьківських прав (Закон N 170-VII від 04.04.2013 р.);

МОЗ

- затвердило порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності та уніфікованих форм актів, які складаються за результатами планових перевірок в галузі охорони здоров'я (наказ N 244 від 28.03.2013 р.);

Мінфін

- роз'яснив: якщо працівник структурного підрозділу, який згідно з трудовим договором (контрактом) є місцем його постійної роботи, для виконання службового доручення їде до іншого підприємства або до іншого структурного підрозділу свого підприємства, розташованих в іншому населеному пункті, така поїздка може бути оформлена як службове відрядження (лист N 31-07230-16-27/9358 від 22.03.2013 р.);

- пояснив, що асфальтовий майданчик для цілей бухгалтерського обліку відноситься до групи основних засобів "Будівлі, споруди та передавальні пристрої" та відображається на субрахунку 103 "Будинки та споруди" (лист N 31-08410-07-10/30264 від 05.12.2011 р.);

ПФУ

- нагадав, що фізичні особи, які займаються адвокатською діяльністю, для взяття їх на облік в органах Пенсійного фонду разом із заявою подають копії таких документів: довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (крім осіб, які з релігійних переконань відмовилися від ідентифікаційного номера, про що мають відповідну відмітку у паспорті); свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, виданого кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури; документа, що посвідчує особу (паспорт) (лист N 3243/Я-4 від 14.03.2013 р.);

Мінсоцполітики

- затвердило форму звітності N 1-ДСД "Звіт про надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям" та Інструкції щодо її заповнення (наказ N 144 від 26.03.2013 р.);

- установило середню вартість санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування у сумі 340 гривень (наказ N 155 від 28.03.2013 р.);

ДПС

- повідомила, що доходи фізичної особи - підприємця від продажу нерухомого майна не включаються до доходу фізичної особи - підприємця платника єдиного податку та оподатковуються у загальновстановленому порядку, відповідно до розд. IV ПКУ (лист N 2411/10/17-4-15 від 13.03.2013 р.);

- наголосила, що торговець цінними паперами (ліцензіат) зобов'язаний нарахувати, утримати та сплатити акцизний податок до бюджету від імені та за рахунок особи з доходів, що отримуються (нараховуються) продавцем цінних паперів або особою, яка відчужує цінні папери (лист N 2801/6/15-5215 від 25.02.2013 р.);

- вказала перелік документів, які потрібні для взяття на облік представництва іноземної компанії або постійного представництва (лист N 4198/6/18-3115 від 18.03.2013 р.);

- підкреслила, що кожен учасник договорів про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені п. 153.14 ПКУ, перебуває на обліку в органах ДПС та виконує обов'язки платника податків самостійно (лист N 4256/6/18-3115 від 19.03.2013 р.);

ФСС з ТВП

- роз'яснив, що до розрахункового періоду при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах включаються усі виплати, з яких сплачено страхові внески, в тому місяці, в якому їх було нараховано (лист N 04-29-143 від 24.01.2013 р.);

2012 http://www.dpcenter.com.ua - Дебет Плюс Центр